הכנס הצרפתי-ישראלי הראשון לאנרגיות מתחדשות, תל אביב, 11-10 בנובמבר 2010

אנרגיות מתחדשות הן אנרגיות בלתי-מתכלות שמקורן הוא בשמש (ביומאסה, אנרגיית רוח, אנרגיה הידראולית, אנרגיה סולרית), באדמה (אנרגיה גיאותרמית) או בירח (גאות ושפל). לנוכח התדלדלות מקורות האנרגיה הפוסילית, האנרגיות המתחדשות הפכו לחיוניות לאספקת האנרגיה בעתיד, והן מהוות חלק מן הפיתוח הבר-קיימא.

לשכת המדע של שגרירות צרפת בישראל מארגנת את הכנס הצרפתי-ישראלי הראשון לאנרגיות מתחדשות, שייערך בשיתוף ה-ADEME (הסוכנות הצרפתית לסביבה ולשליטה במקורות אנרגיה), משרד המדע והטכנולוגיה של ישראל, משרד התשתיות של ישראל ומכון ויצמן.

הכנס ייערך במלון דן פנורמה בתל אביב בתאריכים 10 ו-11 בנובמבר. מדענים מצרפת ומישראל ידונו בו בתחומים כמו אנרגיה סולרית פוטו-וולטאית ותרמית, ביו-דלקים ואגירת אנרגיה. המטרה היא ליצור סינרגיה צרפתית-ישראלית בתחומים הללו, שבהם שתי המדינות הינן מובילות עולמיות.

JPEG - 70.1 KB

שיתוף הפעולה בתחום האנרגיות המתחדשות מקבל משנה חשיבות היות שהוא משולב ב"תוכנית הסולארית הים-תיכונית", אחד מששת הפרויקטים של "האיחוד למען הים התיכון". התוכנית עוסקת בפיתוח כל סוגי האנרגיות המתחדשות באגן הים התיכון, ובמיוחד אנרגיה סולארית.

ההשתתפות בכנס פתוחה לקהל:
http://fitscience.wordpress.com/conferences/renewable-energy/

ראו גם באתר האינטרנט שלנו:
http://fitscience.wordpress.com/conferences/renewable-energy/

11-10 בנובמבר 2010, במלון דן פנורמה תל אביב.
למידע נוסף: 03-7968040

פורסם ב 10/09/2013

חזרה