ישראל וצרפת חתמו על הסכם להידוק שיתוף הפעולה התרבותי ביניהן

שר התרבות והתקשורת של צרפת, פרדריק מיטראן, ושרת התרבות והספורט של ישראל, לימור לבנת, חתמו ביום שישי 5 בנובמבר 2010 על הסכם לחיזוק שיתוף הפעולה ביניהן בתחום התרבות. ההסכם נחתם במהלך "הכנס הבינלאומי לתרבות, כלכלה ותקשורת" שהתקיים במסגרת "פורום אביניון" בעיר אביניון שבדרום צרפת.

במסגרת ההסכם מתחייבות צרפת וישראל להגביר את שיתוף הפעולה ביניהן בתחום שימור האתרים הארכיאולוגיים ולחלוק זו עם זו את ניסיונן בספרור (דיגיטיזציה) של נכסי תרבות כתובים ומוקלטים (בפרט בחקיקה נגד פיראטיות). מטרה נוספת של ההסכם היא לפעול להגדלת היקף היצירה הצרפתית-ישראלית המשותפת ולחזק את קשרי המדע והתרבות בין שתי המדינות.

פרדריק מיטראן הציע לסייע לסרטים ישראלים לקבל תמיכה מ"קרן דרום" (Fonds Sud) הצרפתית ועל ידי כך להגדיל את מספר הסרטים המופקים בקופרודוקציה צרפתית-ישראלית. Fonds Sud היא קרן לעידוד יצירה קולנועית שהקימו משרד החוץ של צרפת והמרכז הצרפתי הלאומי לקולנוע (CNC) במטרה לסייע בהפקת סרטי בדיון, סרטי אנימציה וסרטים תיעודיים המיועדים להקרנה בצרפת ובעולם.

ההסכם שנחתם באביניון הוא ביטוי להתקרבות העמוקה והמתפתחת בין שתי המדינות ומעיד על קשרי התרבות המצויינים ביניהן.

על מנת לחזק את היחסים המיוחדים בין המדינות ולהעלות את רמת שיתוף הפעולה ביניהן בתחום עכשווי ומתפתח תקיים שגרירות צרפת בתאריכים 28 עד 31 בנובמבר את "הכנס הצרפתי הישראלי הראשון למדיה אודיו-ויזואלית" (רדיו, טלוויזיה, אינטרנט). בכנס ישתתף בין היתר ז’רום קלמאן, נשיא ערוץ הטלוויזיה ארטה. בשלושה ימי הכנס צפויים להתקיים מפגשים בין אנשי מקצוע מצרפת ומישראל בתחומי המדיה האודיו-ויזואלית והדיגיטלית.

Dernière modification, le 10/09/2013

haut de la page