הכנס הצרפתי-ישראלי הראשון לקולנוע וטלוויזיה

בתאריכים 28 עד 30 בנובמבר התקיים בתל אביב כנס שהפגיש בין במאים, תסריטאים, מפעילי אתרי מדיה ומפיקים מצרפת ומישראל, במטרה לקדם הפקות טלוויזיה משותפות (קופרודוקציות) לשתי המדינות.

ערב הפתיחה התקיים במוזיאון ארץ ישראל ברמת אביב. המשלחת הצרפתית ייצגה את כל תעשיית הקולנוע והטלוויזיה הצרפתית: ערוצי טלוויזיה, מפיקים, מוסדות ממשלתיים רלוונטיים ואתרי אינטרנט כמו אתר רשות השידור הצרפתית France télévisions, אתרי ערוצי הטלוויזיה M6, Arte, France 24 ו- Zodiak, אתר המכון הצרפתי הלאומי למדיה אודיו-ויזואלית INA, אתר המרכז הצרפתי הלאומי לקולנוע CNC והפורטל הצרפתי לנשים aufeminin.com.

JPEG - 53.3 KB
נספח התרבות ליונל שוקרון, יועצת התרבות אנט לוי-וילאר, נשיא ארטה ז’רום קלמאן והשגריר כריסטוף ביגו

מייד לאחר הנחיתה בנתב"ג הגיעו נשיא ערוץ ארטה ז’רום קלמאן, המפיקה הצרפתית הידועה פאביין סרוואן-שרייבר וכן כשלושים מפיקים, במאים ומפיצים למוזיאון ארץ ישראל שם נפגשו עם מקביליהם הישראלים. נישאו נאומים והוקרנו קטעים מסדרות טלוויזיה. מהצד הצרפתי הוקרן בהקרנת בכורה סרט דוקומנטרי על השחקנית קתרין דנב שהופק על ידי France Télévisions, ומהצד הישראלי הוקרן פרק מהסדרה עבודה ערבית של סייד קשוע, שגם נכח בכנס.

למחרת החלו במלון פארק פלאזה אורכידיאה בתל אביב יומיים של דיונים, מצגות ומפגשים אחד-על-אחד בהשתתפות של כ-300 אנשי מקצוע משני הצדדים. אחד ממוקדי האירוע היו ה- Pitch Sessions שבהם מקבל כל תסריטאי רבע שעה להציג את הפרויקט שלו בתקווה למצוא מפיק שיממן אותו.

JPEG - 64.7 KB
שרת התרבות והספורט לימור לבנת, יועצת התרבות אנט לוי-וילאר, שגריר צרפת כריסטוף ביגו ושגרירת בלגיה בנדיקט פרנקינה

רגע שיא נוסף היה הדיון המרתק על יצירה פוליטית בישראל ובצרפת בהשתתפות הבמאי איתן פוקס, סייד קשוע והתסריטאי והסופר הצרפתי דן פרנק.

בתום כ-160 מפגשים עזבו המשתתפים מצרפת את האירוע כשראשם מלא ברעיונות ולאחר שנוצרו שותפויות רבות בין הצדדים. מחלקות התרבות והכלכלה בשגרירות צרפת אשר ארגנו את האירוע מתכננות לקיים מהדורה נוספת שלו בשנה הבאה.

פורסם ב 10/09/2013

חזרה